Sıkça Sorulan Sorular

1-Evimi Benden Başka Kim İzleyebilir ?

Evinize kurulumu gerçekleştirilen kayıt cihazına, montaj bitiminde tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi montaj yapan kişinin de görmediği ve bilmediği 5-6 haneli ister rakam ister harf ve karışık olmak üzere şifre belirliyorsunuz. Siz şifreyi kime verirseniz o ancak evinizi izleyebilir.
Dışarıdan başka bir kişinin evinizi izlemesi için aşağıda ki tüm bilgileri bilmesi gerekir;
1.a-Uygun izleme programını bilmesi gerekir,
1.b-İp adresinizi veya seri numarasını bilmesi gerekir,
1.c-Port numaralarını bilmesi gerekir,
1.d-Şifrenizi bilmesi gerekir.
Bu bilgilerin sadece sizde olduğu düşünüldüğünde evinizi kimsenin izleyemeyeceğini gönül rahatlığıyla düşünebilirsiniz. Netice de bu sistem sadece sizlerde değil, döviz bürolarında, kuyumcularda, şirketlerde bulunmakta ve şu ana kadar önce izlenip sonra soygun yapılan hiç bir adli olay görülmemiştir.

2-Kiracıyım Taşınırsam Kameralar Ne Olacak ?

Kiracı olarak oturduğunuz eve kamera montajı yapıldı ise, siz ne zaman taşınmak isterseniz şirketimizi aramanız yeterli olacaktır. Montaj ekibimiz ilk olarak eski evinizdeki kameraları sökecek ve yeni evinize belirli bir ücret karşılığı montaj işlemini gerçekleştirecektir.

3-Aynı Anda Sisteme Kaç Kişi Bağlanabilir ?

Aynı anda evinize 10 kişi donma ve yavaşlama olmadan bağlantı kurabilir. Canlı olarak evinizi izleyebilir ve dinleyebilir. Sadece sizin istediğiniz yani şifrenizi verdiğiniz kişiler bağlanabilir.

4-Statik IP (Sabit) Yaptırmak Zorunda mıyım ?

4.1-Statik IP Nedir ?

İnternete çıkış yapan her modeme internet servis sağlayıcısı (ttnet,superonline, uydunet v.b ) tarafından verilen ve hiç değişmeyen ıp adresidir. Operatör, hizmeti alan modeme statik ıp atar ve değişiklik yapılmadığı sürece de bu ıp adresini kullanırlar.İnternet servis sağlayıcınız bu işlemi aylık belli bir ücret karşılığı yapmaktadırlar.

4.2-Dinamik IP Nedir ?

Modemin her açılıp kapandığında veya 1-2 gün içerisinde operatör tarafından değiştirilen ıp’ye dinamik ıp adresi denir. Genelde her internet kullanıcısının sahip olduğu ıp adresidir. Kısaca internet servis sağlayıcısı o an boşta olan bir ıp’yi internete bağlanan modeme atar. Yani kullanıcı internete her bağlandığında farklı bir ıp kullanır.

5-P2P Özelliği Nedir ?

Kayıt cihazının bu özelliği sayesinde sabit ip yaptırmanıza gerek kalmaz fakat bu özelliğin avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. P2P özelliği yurt dışında kurulmuş büyük bir server sayesinde sizin kayıt cihazınıza bağlantı kurabilen bir özelliktir.

5.1-P2P Avantajları Nelerdir ?

5.1a-Her ay operatörünüze (ttnet, Superonline, uydunet v.b.) belirli bir aylık ücret ödemezsiniz.
5.1b-Vpn veya sabit ip kullanmaktan kaçınan ve yurt dışından dizi veya film izleyen tüketiciler için ideal bir çözüm

5.2-P2P Dez Avantajları Nelerdir ?

5.2a-Sabit ip yaptığınızda direk modeminiz üzerinden bağlantı hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Bu yöntemde ise bağlantı biraz gecikmektedir.
5.2b-Yurt dışındaki server arıza yapabilir, bakım sürecinde olabilir, bu süreçte siz evinize hiç bir şekilde bağlantı sağlayamazsınız. Neticede ücretsiz bir hizmetten faydalanıyorsunuz ve hak iddia etmemiz imkansız hale geliyor.Uzak bağlantı yapılan server ise Çin de bulunmaktadır.
5.2c-Ücretsiz bir kullanım olduğu için tüm dünyadaki kişilerin aynı anda bağlantı yaptığı düşünüldüğünde sistem bazen yavaş çalışabilmekte, görüntüler donmakta ve ses gelmeyebiliyor.

Kısaca;

Şirket olarak size tavsiyemiz statik ıp ( sabit ) yaptırmanızdır. Statik ıp adresi olmaz ise, modeminizin bulunduğu mekanın elektriği kesildiği zaman yada 1-2 günde bir operatör tarafından farklı bir ıp adresi atandığında, sizler dışarıda iken bu ıp adresini bilmediğiniz için evlerinize bağlanmada sorunla karşılaşırsınız.Sabit ıp sayesinde evinizde internet olduğu sürece nerede olursanız olun ister yurt içinde, ister yurt dışında evinizdeki sisteme bağlanırken hiçbir zaman problem ve gecikme yaşamazsınız. Cep telefonlarınıza ve tabletlerinize ıp adresini bir kere kayıt etmeniz yeterli olacaktır.

Şirketimiz P2P özelliği kullanan ve sabit ıp yaptırmayan müşterilerimizin evine bağlantıda yaşamış olduğu; geç bağlantı ve bağlanamama sorunlarında her hangi bir sorumluluk kabul etmez. Sebebi ise, uzaktaki ve şirketimizin inisiyatifinde olmayan bir server tarafından meydana getirilecek bir mağduriyette siz değerli müşterilerimizle karşı karşıya gelmek istemeyişimizdir. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

whatsapp1